Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

M. M. Cabicar: Dítě školkou povinné

13. února 2016 v 13:24 | Charlie |  ...přečíst
Dočteno...

Nakladatelství: Grada, Cosmopolis
Rok vydání: 2015
Počet stran: 184

Anotace ze zadní strany:
Jedinečné, často neuvěřitelné, ale i běžné příhody, které prožívají všichni dospělí, jejichž dítě začalo chodit do školky. Rozpustilé příběhy tříleté Viky jsou podané autorem, který má dar vidět humor všedních situací a vystihnout každodenní zážitky tak, až vám dají pocit, že v tom nejste sami! Rozverné příhody si získaly tisíce příznivců a ti se shodují v jediném: "Při čtení nejezte, ani nepijte! A pokud vaše dítě spí, zamkněte se s knihou za čtvery polstrované dveře."

Recenze:
Ke koupi téhle knížky s křenící se malou slečnou mě přiměly knižní úryvky z autorova Facebooku. Popisuje první rok ve školce s Viki. To, že s Viki nebude nuda mi bylo jasné, když jsem viděla adaptační dotazník do školky. Viki vždycky svého tatínka překvapí, takže jsem ráda, že byly sepsány tyhle paměti. Nevím proč, ale teď už si nějak nemůžu vzpomenout na originální verzi dětské písničky Houpy, houpy, kočka snědla kroupy. Jsou to povídky, nikoliv celistvý příběh. A těžko říct, která se mi líbila nejvíc. O chodící bundě děsící staré pacienty, o příhodě ve Swarowském, o velmi šikovném tátovi, nebo o vysokém dítěti a malé mamince v čekárně. Škoda, že je jen tak krátká. Doufám, že vyjdou i ostatní díly knižně, protože čtečku bohužel nevlastním a ježíšek se letos zase netrefil.

Úryvek:
"Kolik v tom je česneku?" zasípal jsem zděšeně.
"Nevím, asi dva," odpověděl strejda také tiše, myslel si, že jen šeptám, nenapadlo ho, že jsem měl klinickou smrt.
"Jenom dva stroužky?" divil jsem se a pozoroval, jak vidličce rostou vlasy, když jsem na ni dýchl. Doma dáváme i 5 - a takováhle síla to nikdy nebyla.
"Ne," zasmál se strejda "Dvě paličky."
....

Pokračování tady
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama