Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

5 českých seriálů

8. září 2014 v 17:14 | Charlie |  ...vidět
Kromě toho, že ráda pozoruju déšť z okna, taky občas pročítám své starší články. Ke konci roku 2012 jsem vypsala podle mě 5 nejlepších filmů.


Když se řekne "český seriál" většinou se vám vybaví nějaký nekonečně dlouhý typu Ordinace v růžové zahradě. Některé z ostatních jsou podle mě neprávem opomíjené. Nebo alespoň stojí za přpomenutí. Hlavně ty s vtipnými a netrapnými dialogy. Schválně jsem hledala na csfd a první český seriál jsem našla Comeback na 49. místě. I když to je spíše sitcom. Já jsem vybrala ty, na které jsem se dá podívat víc než jednou a pořád vám (některé) dialogy připadají vtipné. A hlavně mají nějaký konec.

1. Dokonalý svět (2010)
V redakci módního časopisu Grace hledají novou posilu. Tou se stane zrzka Marie, ze Slovenska. Ze začátku se to nezdá, ale společně s Michell se stane hlavní postavou celého seriálu. Kolem nich se točí celý příběh. Je fakt, že trefné hlášky a povaha Michell se nikdy neomrzí. Marie chce být soběstačná a vydělat si peníze. Je přesvědčená, že ve svých pětadvaceti letech se o modelingu může jenom zdát. Musím říct, že když jsem se na seriál dívala poprvé (v televizi) nikoho kromě Hlaváčové a Kukury jsem neznala. Když jsem ho letos o shlédla podruhé, všímala jsem si třeba Ivy Pazderkové, která tam měla menší roli, ale i fotografa Filipa Čapky. Mimochodem v Idiotech hrál skvěle.

2. Zázraky života (2010)
Seriál z doktorského prostředí. Udělají všechno pro to, aby pacientkám pomohli mít děti, když to nejde přirozenou cestou. Když jsem se na seriál dívala podruhé, všimla jsem si, že podobně jako ve Čtvrté hvězdě, ve kterém hráli herci z Dejvického divadla, tak v Zázracích života hraje téměř celé Divadlo Na zábradlí. Čtvrtou hvězdu jsem ale nedodívala. Postavu Ivana Trojana jsem si prostě neoblíbila. V Zázracích se mi líbily dialogy mezi profesorem Petrem Diamantem (J. Ornest) a doktorem Markem Tichým (I. Chmela).

3. Sanitka 2 (2013)
Většinou když jde o pokračování seriálu (nebo filmu) po několika letech, bývá ta první lepší. Já ale první sérii neviděla a tak to nemůžu objektivně zhodnotit, ale druhá mě bavila. I když jde často o život a situace na záchranu pacienta je těžká, zachranáři zachovají klidné hlavy a vrhnou se třeba i do hořícího stadionu pro Viléma Čoka.

4. Terapie (2011), 5. Terapie 2 (2013)
Terapeut Marek Pošta (Karel Roden) léčí své pacienty, kteří k němu přicházejí probrat své osobní problémy. Vím, že jsem na začátku psala, že jsem vybírala vtipnější a taky vím, že Terapie je spíše opakem. Nicméně mezi 5 nejlepších českých seriálů bezpochybně patří. Jestli byla či nebyla jejich terapie úspěšná, musíte posoudit vy. Důležité je říct, že epizody seriálu na sebe nenavazují, jak to známe z jiných. Po prvních pěti dílech zjistíte, která postava má jaký problém a můžete si vybrat, že se podíváte třeba jen na středeční díly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 30. prosince 2014 v 17:18 | Reagovat

Ani jeden z nich jsem neviděla, ale ten první mě zaujal. :-) Jediný český seriál, který se mi líbil, byli Vinaři. Naprosto skvělý seriál!
Jinak i Comeback jsem měla ráda. Na ten jsem se vždycky dívala na YouTube pro zlepšení nálady. :D

2 Charlie Charlie | Web | 30. prosince 2014 v 19:40 | Reagovat

[1]: Z Vinařů jsem viděla jen první díl. Zasmála jsem se, ale dál jsem nekoukala. Možná až se někdy budu nudit, podívám se na ostatní díly.

3 Em Age Em Age | Web | 31. prosince 2014 v 11:57 | Reagovat

[2]: Určitě se podívej, je to naprosto skvělé!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama