Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Tři verze života

17. srpna 2014 v 13:47 | Charlie |  Venkovanka v Praze
Když si umeju ruce, tak se mi málokdy stane, že už pak na nic nesáhnu.


V Divadle Palace. Dva manželské páry, z nichž jeden si pravděpodobně spletl datum a v pozadí plakající a rozmazlené dítě. Scéna, kdy jeden pár jde na návštěvu k tomu druhému, se odehraje ve třech variantách.

V té první se nejspíš právnička Soňa (Linda) pře se svým manželem Henrim (Igor) o správnou výchovu jejich dítěte. Zatímco Henri dítě uklidní ke spaní, po návratu Soni z dětského pokoje se ozývá pláč. Mezitím Ines (Jana) s Hubertem (David) řeší oko na Inesině punčoše. U Soni a Henriho někdo zvoní. Zjistí, že jsou to Finidoriovi. Zavládl zmatek. Protože předpokládali, že příjdou až následující den, nemají nachystanou žádnou večeři. Soňa se odmítá převléct ze županu. Nakonec přece jen poslechne. Chvíli se všichni čtyři baví o uspávacích rituálech dětí a také o Henriho vědecké práci. Když mu jeho šéf Hubert oznámí, že práci na podobné téma četl ráno, má z toho depresi. Dítě neustále křičí. Když ho jdou rodiče uklidnit s jednou poslední křupkou, zůstanou Ines a Hubert sami a hostitele pomlouvají. Nakonec Ines sama přizná oko na punčoše a Soňa to, že původně měla v plánu být v županu. Henri, že potřebuje Hubertovu pomoc, aby se mohl odrazit ode dna. Hubert mu naznačí, že na to nemá a Finidoriovi odcházejí.

Ve druhé variantě se změní herci postoj k jednotlivým situacím. Henri už se tolik nezastává dítěte, Soně není jedno jestli bude s Henriho přáteli v županu. Když přijdou, Ines má oko na punčoše. Hubert oznámí Henrimu, že ráno už četl podobnou studii. On tuhle zprávu zaznamená. Ozve se dítě, a zatímco Henri s Ines se na něho jdou podívat, Hubert zve Soňu na večeři. Když se vrátí, atmosféra je uvolněnější. Všichni mají už něco vypito a trochu se pourážejí.

Třetí varianta je zase o něco kratší. Finidoriovi jsou už na návštěvě, Soňa je přivítá v županu a Ines nemá děravou punčochu. Úplně se změní názory na výchovu. Zatímco Henri je naprosto nekompromisní dát sušenku před spaním do postele, Soni je to víceméně jedno. Opět dojde na diskuzi o Henriho studii. Po telefoním hovoru vyjde najevo, že i když mu téma někdo "vyfoukl" před nosem, došel Henri k lepším závěrům.

Mezi první a druhou částí Henri zazpívá česko-francouzský šanzon. Už jsem vám psala, jak moc se mi líbí Igorův hlas a zpěv? Čas mezi druhou a třetí částí je vyplněn tanci Davida Prachaře alá Michael Jackson a k tanci se přidávají i dámy. Celkově se mi hra líbila. Je tam několik vtipných míst, takže určitě půjdu znovu.


Premiéra: 16.11.2013
Deniéra: ---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 17. srpna 2014 v 13:52 | Reagovat

Ahoj :-) máš ráda zvířátka? :-) kdyby jsi chtěla, můžeš poslat hlásek mému britskému kocourkovi :-) odkaz mám na blogu, kdybys cokoli potřebovala, určitě napiš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama