Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Platonov je darebák!

22. března 2014 v 22:36 | Charlie |  Venkovanka v Praze
Každý má na výběr. Dáš se vpravo, sežerou tě vlci. Dáš se vlevo, sežereš vlky. A když půjdeš rovně, sežereš sám sebe.
Sidonie Gerasimovna Petrinová (Z. Hadrbolcová)


Na Platonova jsem se těšila. Sice moc ruské autory nemusím, ale když se schyluje k derniéře, tak prostě "must see". A musím říct, že jsem byla nadšená. Začalo to monologem M. Mejzlíka a představením všech postav v altánu za jednoho slunečného odpoledne. Zpočátku se to zdálo jako hlasité překřikování a já měla trochu zmatek ve vztazích (vlastně i při poslední scéně jsem si přála, aby někdo oslovil Davida Švehlíka (Sergeje) jménem, abych věděla, jak se jmenuje. Musela jsem na netu pohledat informaci, že Leoš Noha hrál Igorova švagra.

V průběhu hry vyplyne, že není žena, která by Platonova nemilovala (já se taky přidávám ;) ). Je ženatý s Alexandrou Sašou Ivanovnou (N. Drabiščáková), Sofii Jegorovnu (M. Sidonová) miluje a mezi ním a Annou Petrovnou (T. Medvecká) to taky jiskří. Už si přesně nepamatuju, se kterou se ukrýval v kadibudce před svým domem ve třetí scéně. Ale spíš to byla Sofiina tchýně Anna Petrovna. Se Sofií se domluví, že spolu utečou (nebo spíš jen ona se domluví). Na domluvenou schůzku Platonov nedorazí a Sofie ho jde navšítívit do školy, kde ho najde spát opilého. Poté, co ho navštíví Sergej, manžel Sofie, a "přátelsky si s ním povídá", rozhodne se se Sofií nakonec utéct. Na konci čtvrté scény se zdá, že se jeho plán uskutečnil.

Na začátku páté, poslední scény se dozvídáme, že Platonov na schůzku zase nedorazil. Pravou ruku má ovázanou v šátku a přijde do domu Sofie, Sergeje a pak se tam objeví i Anna Petrovna. A je tu trojúhelník ze kterého někdo musí ven. Bohužel je to sám Platonov, kterého (možná omylem) Sofie zastřelí.

Bylo tam spousta vtipných míst a hlášek, některé se nedají ani napsat (musí se vidět). Kromě Igorova Platonova mě bavily i Táňa Medvecká, Zdena Hadrbolcová, Leoš Noha nebo Miloslav Mejzlík.


Premiéra: 25. 11. 2005
Derniéra: 20. 6. 2014 - 111 repríz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama