Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Idioti

23. března 2014 v 11:30 | Charlie |  Venkovanka v Praze
Poslední budou první.


Ve Švanďáku. Po dlouhé době jsem byla v jiném divadle než Na zábradlí. A abych řekla pravdu, ve Švandově divadle jsem byla poprvé. Proč zrovna Idioti? Protože byli s anglickýma titulkama a já mohla vzít mojí spolubydlící, Bulharku, sebou.

Začalo to křikem jednoho herce na vozíčku. Mám pocit, že si všichni v sále mysleli, že je to jen divák. Postupně přišli na scénu všichni herci. Hráli skupinu mentálně postižených v nějakém pronajatém domě. Zhruba v první polovině první části jsem byla přesvědčena, že to bude hra, kterou příští rok nominuju jako Propadák roku. O přestávce jsem chápala, když asi dvacet diváků odešlo.

Nicmémě jsem ráda, že jsem neodešla a počkala si na druhou část. Ačkoli tam nebylo moc vtipných míst, docela se mi to líbilo. Hlavně věta o kreditce (Kde je?) pobavila nejen mě, ale celé publikum. V měsíčním programu je u této hry uvedeno, že se jedná o černou komedii, já jsem se moc nenasmála. Spíš při odchodu z divadla jsem měla smíšené pocity. Ti, kterým vadí nahota nebo vulgarismy, se patrně tahle hra líbit nebude. Samozřejmě to ale nemění nic na tom, že všichni herci se do svých rolí vcítili a odvedli skvělé herecké výkony.


Premiéra: 8.3.2014
Derniéra: ---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama