Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Dnes naposled

4. ledna 2014 v 17:26 | Charlie |  Venkovanka v Praze
Támhle za tím výkladem je veřejnost. Ale tady, tady je můj privát. Sem si jdu vždycky odpočinout.


Loňským posledním bylo představení s příznačným názvem Dnes naposled. Zpočátku jsem váhala, jestli jít nebo ne. Věděla jsem, že je to podle filmové předlohy, kterou jsem viděla. Přesto jsem si říkala, že je to naposled, tak jsem šla. Vím, že role opilců Igorovi jdou, přesto bych už na filmu třeba tu první scénu vymazala.

Možná byla chyba ve mě, možná za to mohly lístky se slevou jen za 150 korun. Asi mi to připadalo dost málo nebo že v zadních řadách není tak dobře vidět. Strach byl zbytečný. Díky vyvýšení jsem i v zadní řadě viděla dobře. První tři čtvrtiny představení bylo slovo od slova stejné jako ve filmu. Několik lidí sedící vedle mě se smálo. A to na místech, které až tak vtipné nebyly.

Byl to příběh nenapravitelných alkoholiků. Inženýr Danda (Igor), houslista Mašek (H. Chmelař), továrník Taupe (M. Mejzlík) a obchodník Rendl (O. Mataj) se scházejí v podstatě denně v hospodě U Kroců. Debatují a pijí. Líbila se mi scéna, kdy vinárník Kroc chtěl, aby za alkohol zaplatili, a při slovech "a Kroc bude mít holou prdel" se při sbírání prázdných skleniček tak šikovně obrátil zády k divákům a vážně měl holou zadnici. Taky díky přeřeku Dandovy dcery Jiřiny (L. Ferenzová), kdy jí byla z kabelky odcizena tisícovka místo stokoruny, jsem se bavila. Za scénu mezi Dandou a holičem Zemánkem (P. Čtvrtníček) jsem ráda, že ji změnili. Danda si naposled objednává Becherovku, aby se s ní rozloučil a když na něho volá, holič divící se nad tou rychlostí objednávek vyhrkne "Žádný Zemánek. Do Vás to teče jak do (z)Zemana."

Při děkovačce Čtvrtníček zůstal stále ve své roli a růže, které dostali všichni herci k derniéře představení, se neustále snažil darovat divačkám v první řadě. Opět mě mrzelo, že jsem seděla až skoro vzadu. Fotka sice není ze hry (asi ze čtené zkoušky), ale líbí se mi Igorův pohled.


Premiéra: 21.5.2013
Derniéra: 13.12.2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama