Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Vemte občanky a běžte volit

25. října 2013 v 17:59 | Charlie |  Na téma týdne...
Před několika hodinami jsem přijela z Prahy. Cesta byla dlouhá a únavná, ale o těchto zážitcích se tu vypisovat nechci. Všimla jsem si týdeního tématu a trochu mám potřebu se k němu vyjádřit.Pravice nebo levice? Nové a malé nebo už známé strany? Nedávno jsem jen tak náhodou narazila na volební příručku. Nedočetla jsem celou, ale dostala jsem se k tématu extrémních stran (nemám na mysli "anarchistické" nýbrž extrémní pravice/levice). Tyto dva směry si jsou totiž názorově hodně podobné. Když si představíte ručičky hodin, které jdou opačným směrem. Jedna proti a druhá po směru, tak se mezi pátou a sedmou hodinou budou velmi blízko u sebe.

Abych pravdu řekla, ještě zcela rozhodnutá nejsem. Váhám mezi TOP 09 a ODS. Vím, že nebudu volit žádné levicové nebo malé a neznámé strany, od kterých nevím, co čekat. Minule jsem myslím do Parlamentu házela prázdnou obálku, ale stejně většina rozhodla, jak rozhodla. Asi to nemělo moc velký smysl.

V prezidentských volbách jsem volila Karla Schwarzenberga, jsem studentka, takže možná typický volič TOPky. A asi ji dám i svůj hlas. Proč? V politice už jsou nějakou dobu. Před těmi čtyřmi lety bych taky volila raději ODS, ale teď si nemyslím, že by měli nějak zvlášť dobrou pověst. Možná za to může zakřiknutý Nečas. Důvod, proč jsem v předcházejícím odstavci psala, že se rozhoduji mezi těmito dvěma stranama, je přijetí eura. Jsem proti euru. Jenže, jak jsem psala v komentáři u Lúmenn. Dokud nebude většinový systém, nemá smysl se rozhodovat podle volebních programů. Žádná strana ho totiž nedokáže prosadit. Jasně je to vidět na posledních prezidentckých volbách.

Nechci radit, koho volit nebo nevolit. Myslím, že jsme už všichni přeotrávení všemi těmi billboardy hlásající, co všechno bude po volbách jinak. Jen jsem napsala svůj názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leslie739 Leslie739 | E-mail | Web | 5. listopadu 2013 v 20:10 | Reagovat

Ahoj, máš-li ještě zájem, výtvor do KK pošli, sice upředňostňuji, když mi výtvory dojdou do poledne, ale máš dost velkou šanci, že to zveřejním ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama