Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Miloše do koše a Havel na Hrad

22. ledna 2013 v 19:21 | Charlie |  Na téma týdne...
Ač v nejbližších dnech nebude 17. listopad, kdy podobné heslo měnilo historii, přesto příští týden budeme s jistotou znát jméno hlavy našeho státu. Což nejspíše změnou bude. Otázkou je, jestli k lepšímu.

Jasně, mohla bych psát o nědávných změnách v designu a funkcích blogu nebo třeba o tom, jak se během našeho života měníme. Jenže oběma tématům jsem už kdysi článek věnovala a už bych se jen opakovala.


Ovšem pokud volby vyhraje Zeman, tak hrozí vytáhnutí podobného hesla zpět. Nevím, zda je to náhoda, že Zeman i Jakeš jsou jmenovci. Lidé volící Zemana by si to měli uvědomit. Argument, že všichni za komunistů měli práci, je možná pravdivý (já tu dobu nezažila, proto možná), ale kam se teda poděly všechny věci, které ti lidé vyrobili? Proč bylo všeho málo?

Docela dobře si vybavuji okamžik, kdy byl Klaus zvolen prezidentem v prvním volebním období. Vybavuji si své reakce. A nadšení to nebylo. Vážně jsem byla hodně zklamaná. Doufala jsem alespoň ve Švejnara.

V posledních dnech se vytahovalo téma budoucí první dámy, její přednosti i nedostatky a její důležitost. V případě současné první dámy nepochopím její vyjádření, že by nechtěla, aby po ní přišla první dáma, která mluví jenom německy. Za prvé to není pravda. Therese Schwarzenbergová umí například ještě svahilsky. Navíc je to velice sympatická žena, která toho za svůj život dokázala víc než paní Livie. To, že má otce, který měl něco spojeného s nacisty. Rodiče si nevybíráme. Ona se od něj sama dostancovala, takže v tom já problém taky nevidím. A co se týče důležitosti, tak kromě Obamové, Klausové a Havlové si nevybavuji první dámy jiných států, které by se nějak zvlášť chtěly ukazovat. Tudíž ani nevidím nějakou zvláštní důležitost.

Therese pochází ze starého štýrského rodu, usedlého mimo jiné také na Moravě, vystudovala lékařství na Vídeňské universitě a dále se věnovala vlastní praxi, zaměřené především na homeopatii. Po těžkém úrazu na lyžích v r. 1992 ochrnula od hlavy po celém těle a přesto se soustavnou rehabilitací opět rozchodila. Protože jí sychravé počasí zhoršovalo stav, odjela za kamarádkou do Keňi a začala se věnovat ženám s ženskou obřízkou. Naučila se svahilsky, postavila pro ně nemocnici, sehnala odborníky a sama tam začala pracovat. - citace z facebooku
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 . . | 22. ledna 2013 v 19:39 | Reagovat

Přesně ;) Taky volím Karla!!

2 Jsme šílené Jsme šílené | E-mail | Web | 23. ledna 2013 v 19:03 | Reagovat

Moc se mi líbí tvá tvorba, proto si myslím, že by ses měla zučastnit soutěže na mém blogu. Je zaměřena na tvorbu. Info najdeš zdeee: http://silenejsme.blog.cz/1301/soutez-zavislosti
Budu ráda, když se zučastníš...
PS: Neber to pls jako reklamu, je to spíše prosba o učast.. ;)
Děkuji...

3 pavel pavel | Web | 25. ledna 2013 v 18:26 | Reagovat

Lidi kteří volí Zemana neumí myslet. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama