Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Stando, děkuji

27. prosince 2012 v 13:03 | Charlie |  Psáno perem života
I mě to nedá a musím se vyjádřit ke změnám designu a funkcí blogu.


Píšu až teď, protože s chladnou hlavou se všechno lépe řeší. Možná článek nebude tolik emoční, nicméně to neznamená, že má být méněcenný.

Konec světa nenastal a přesto, že podle "countdownu" měl nastat kolem půlnoci, admini nám "dárek" nadělili už okolo šesté. Můj první dojem byl poněkud zmatený. Hned napoprvé jsem nepostřehla tu změnu, což nevím, zda to mám brát za dobré nebo špatné.

Čeho jsem si ale všimla, byl článek o onom novém vzhledu blogu na Srdci, kde jsem si nového designu všimla. Šíleně bije do očí. Dívčina s notebookem byla lepší a celkově se mi minulý vzhled zdál více profesionálnější. Teď se čím dál víc přibližuje běžným blogům. Přiznám se, že na Srdce moc často nechodím. Patrně to bude znít trochu sobecky, ale mě tam zaujme jen málo článků, které mě donutí rozkliknout a číst dál. Možná je to má chyba, mohla jsem ovlivnit změny. Ale článek s nadpisem "Za 7 dnů bude konec světa..." mě prostě nepřimněl ho rozkliknout.

Druhý pohled mi přinesl zklamání. Boxík s novými komentářemi, novými články mých oblíbených blogerů a uždlouhonefungující statistikou byl pryč. Na nulovou návštěvnost jsem si už zvykla a najednou je to pryč. Standa sice slibuje v článku, že statistika, komentáře i články budou, ale kdoví kdy, když statistika nefunguje už pět měsíců. Nezbývá nám nic jiného než věřit a čekat.

Místo malého informačního boxíku s novými články teď běhá animace zabírající přes 75% stránky a to na úkor statistik a komentářů. Když se podíváme o kousek níž, vidíme cosi jako blog dne. Nechápu. Podle čeho se tam ocitly zrovna tyhle blogy? Kdo je ta odborná porota, která je vybírala? Prý se plánuje ikonka, která má potěšit zmíněné blogy. Jak si můžete všimnout, v menu ani nikde jinde mi nevisí ikonka v podobě jakéhokolikv ocenění, které by mě mělo označovat za Elitu, jako AK nebo nej článek TT (A doufám, že ani viset nebude.). Čili jsem úplně obyčejný člověk. Samozřejmě jim přeju autorům radost za toto ocenění, ale podle mě o tom ještě uslyšíme.

Co musím ocenit, jsou perexy Autorského klubu. Člověk hned ví, na co kliká. Taky jsem ráda, že články z krásné už nejsou podbarvené tou růžovou. A v rohu je výpis nových článků na Srdci. Na to, jak je Srdce bráno bych ho umístila víc nahoru.

V těchto změnách se ukázalo, že blog sám neví, co chce. Minulý vzhled blog.cz se svým designem přibližoval spíše věkové skupině píšící pro krásnou a design Srdce působil spíše profesionálnějším dojmem. Nynější vzhledy na mě působí přesně naopak.

Snad jedno plus to má. Konečně jsem pochopila Standovu odpověď na můj mejl ohledně mého "pobytu" v AK. (Nezlobte se, ale rozhodl jsem se mít v AK především starší autory,...) Nebo spíš - konečně jeho výrok dává smysl, protože aspoň trochu souvisí se vzhledem.

Abyste se v tomto článku neztratili, tak můj konečný verdikt zní, že se mi vzhled a funkce blog.cz líbí napůl.

A nakonec jestli jste si všimli ikonky v menu, která říká, že protestuji proti slátanině vzhledu blogu, tak ji berte jako symbolickou. Protestuji tím, že tu mám ikonku. Kdybych se tu týden neozvala, v mém psacím tempu byste to ani nepoznali a když mám teď o svátcích trošku času, chci je využít.

Na druhou stranu musím panu Stanislavovi poděkovat. Tak dlouhý článek, který snad dává smysl a je pravdivý, bych bez jeho změn nikdy nenapsala. Takže Stando, děkuji.

Tak snad jste pod stromkem našli to, co jste hledali a co jste si přáli. Snad bude příští rok lepší i přesto, že končí třináctkou a snad se budeme mít všichni lépe.

Mí milí blogoví kamarádi i ostatní kolemjdoucí, přeji vám, ať máte hodně čtenářů a ať oslavíte třeba nějaké hezky kulaté výročí.

A ať se z těch změn nenecháte vykolejit. Jak jsem za těch šest a půl let poznala vedení, tak tato změna nebyla jediná. Určitě jich ještě pár bude.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 27. prosince 2012 v 15:26 | Reagovat

Určitě si nakonec všichni zvykneme. Na minulý vzhled si pamatuju, že se na to taky ze začátku nadávalo.
A nevěděla jsem, že se na úvodní stránku má vrátit ta tabulka s komentáři a články. Tak snad to někdy nečekaně překvapí. :)

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 27. prosince 2012 v 16:34 | Reagovat

Ta změny na hl. sránce blogu jsou poněkud divoké. Ale víš co? Já už se kvůli tomu nerozčiluju. Pokud jde o mé designy, tak to taky občas přepísknu a vypadá to všelijak. A mám tak málo soudnosti, že to kolikrát na tan blog dám a ještě říkám, jak je to skvělé.

3 blažena blažena | Web | 27. prosince 2012 v 18:57 | Reagovat

Já už jsem na  změny moc stará, ale i proto, že jsem stará, tak musím zůstat, protože přes všechny ty nové úpravy, na které si špatně zvykám mi přijde blog.cz nejjednodušší, co jsem kdy poznala.

4 Dan Dan | E-mail | Web | 27. prosince 2012 v 23:34 | Reagovat

Ahoj :) objavil som tvoj blog cez literárni klub :) Máš veľmi pekný design :) A ak môžem, chcel by som ťa poprosiť o jednu vec. Pred letnými prázdninami tohto roku som písať...nie je to nič strašné, keďže som pred tým prečítal veľa kníh, no chcel by som vedieť názor skúsenejších ľudí ;) Preto, ak by si mala čas a chuť, bol by som rád ak by si môj blog navštívila, niečo si prečítala, a napísala nejaký ten komentár, menšiu kritiku, čo sa ti páčilo, čo nie, atď ;) Veľmi by mi pomohli názory skúsenejších autorov :) Upozorňujem, že poviedka Čas si nás bude pamätať, je moja prvotina, preto som spokojnejší so Som iba človek ;) Prosím ťa, neber to ako reklamu, ale ako prosbu :) Ďakujem :) s pozdravom Dan :)

5 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 28. prosince 2012 v 19:35 | Reagovat

Však já taky neříkám, že máš něco proti mému designu. Já jen porovnávám schopnostii své a schopnti tvůrců hlavní stránky blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama