Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Všechno je špatně

25. října 2012 v 17:15 | Charlie |  Na téma týdne...
Nejspíš jdu s křížkem po funuse, ale napsat jsem to stejně chtěla.

Ne něco je špatně. Ono všechno je špatně. Dobře, skoro všechno. Ale ať se podíváte na jakékoliv téma, u každého se vám může zdát něco v nepořádku. Pravděpodobně teď budu znít jako největší pesimista. Jenže ať už se jedná například o dostatek informací o sexuální výchově s dostatečným předstihem, alkoholu-methanolu nebo teď aktuální téma politika.


Zdá se vám snad, že děti na základkách mají dostatek pravdivých informací o mezilidských vztazích, pití alkoholu, nebo historii republiky až do roku 1989? Mě teda rozhodně ne. Kdyby ano, nebylo by tolik velmi mladých maminek, slepých (nebo hůř mrtvých) lidí a naše republika by minulé týdny nechytla oranžovou barvu. Pravda, na methanol nedoplatilo ani tak mladí jako spíš starší lidé. Těch mladých-náctiletých se spíš týká otázka otrava alkoholem, které většinou začíná větou: "Zajdem na jedno".

Myslíte si, že hlas jednoho (Vás) nemůže nic změnit? Hlas jednoho ne, ale hlasy více lidí ano. Kde jsou ty časy, kdy se na "okamžik slávy" vhození obálky do volební urny muselo čekat ve frontě někdy i hodinku? Proč lidi nechodí k volbám? Když už přijdou, proč volí tak, jak volili? Nemůžou se rozhodnout? To má taky řešení. Buď volit malé neznámé strany, které si do parlamentu nedostanou, ale síla velkých stran bude o poznání menší. Nebo hodit prázdnou obálku. Hlas je platný, jenom strany nedostanou tolik peněz, jako by dostali, když zakroužkujete. Pak je nějaká šance, že si uvědomí, že potřeba něco změnit. I když, kdo víc jestli.

Naše třídní, která už něco pamatuje, se nás ptala, jestli souhlasíme s tím, co se tu na politické scéně děje a kdo šel k volbám. Nesouhlasil nikdo a volit byla sotva pětina. Nechápu. Když se mi něco nelíbí, tak jdu a řeknu to. Já osobně jsem se těšila, až mi bude 18 a budu moct něco změnit. Kdo jen sedí doma a nadává, by si měl nejdřív zamést před vlastním prahem. Jestli myslíte, že rozčilovat se nemá cenu, máte pravdu. Zdraví máte jen jedno. Ale proč teda tomu nechcete předejít? To chcete zpátky časy, kdy se muselo stát frontu na banány? Časy, kdy všechno bylo na příděl a všeho tím pádem nedostatek? Já rozhodně ne.

Čekají nás ještě volby prezidenta, takže jsem zvědavá, jak reprezentativní osobu si zvolíme. Jak už jsem psala na začátku. Nejspíš jdu s křížkem po funuse, ale napsáním téhle úvahy na téma týdne je větší šance, že se o možnostech dozví více lidí a příště budou volit jinak. Jestli teda nějaké příště bude...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 minecraftinky minecraftinky | 25. října 2012 v 17:37 | Reagovat

:-! moc dlouhý :-(

2 NIKČA NIKČA | Web | 25. října 2012 v 17:51 | Reagovat

[1]: DLOUHÁ ALE KRÁSNÝ :-) MÁŠ MOC PĚKNÝ BLOG :3

3 Wiine Wiine | Web | 25. října 2012 v 22:06 | Reagovat

Souhlasím, lidi sedí na zadku a jen si stěžujou. Proč s tím teda něco neudělají, když vědí, že něco není v pořádku? Mě osobně ještě osmnáct není, ale jakmile bude, rozhodně volit budu.

4 Kane Kane | E-mail | Web | 28. října 2012 v 13:51 | Reagovat

Mám dojem, že když hodíš prázdný volící lístek, tak nikdo nedostává nic. :) Jinak lidé zkrátka neví koho volit proto, že všechny strany něco naslibují a pak to nedodrží. Tahle země jde tak trochu do kytek. Ale je to pouze můj náctiletý názor, který jsem si utvořila podle toho, co slyším nebo vím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama