Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

První dny ve škole

15. září 2012 v 21:44 | Charlie |  Psáno perem života
aneb Jak se vlastně mám a co dělám.


Chodím do školy a mám se ospale. Tohle bych vám odpověděla, kdybych vás potkala někde na ulici. Vy byste nejspíš řekli, že když mi nechybí smysl pro humor, tak to tak špatné se mnou nebude.

Pravděpodobně vám neuniklo, že jsem se nějak neozvala, co budu dělat dál. Nebo se teď divíte, do jaké školy chodím, protože maturitu jsem udělala a o výšce jsem nepsala. Nedostala jsem se. Tak je to. Rok teď budu chodit na jazykovku, abych si zlepšila mluvu v cizím jazyku (konkrétně v angličtině). Potom ke konci roku bych si udělala certifikát, abych to měla černý na bílým, že umím anglicky. No a pak bych uskutečnila druhý pokus o místo na výšku. Tentokrát to už musí vyjít. Už přece vím, co a jak.

Tak to by byly plány. Konec snění, nastává realita. Pokud bych měla popsat minulých dní, tak bych napsala, že je to čím dál lepší. Alespoň, co se týká počtu hodin. Na střední šest, teď čtyři - dvě dvouhodinovky. Začínáme o půl osmé a končíme v jedenáct. Proto ta ospalost. Kdyby nebyl Obchoďák a Partička do tak pozdních hodin... Bohužel jsem si více než jistá, že to další roky už tak s těma hodinama nebude a tak se snažím toho využít, jak to jen jde.

Prvního školního dne jsem se bála. Nevěděla jsem, koho tam potkám, protože se na fejsbůku nikdo nepochlubil (ani já), že jde na jazykovku. Pravda, kdo by se tím chlubil. Každý jen, že už ho výška čeká. Nakonec se ukázalo, že jen z mojí střední se budu potkávat minimálně s pěti lidma, ze základky se čtyřma. Je to sice fajn, ale v podstatě šílené. Tolik lidí neudělalo maturitu, nedostalo se ne výšku, pracuje a tak se zúčastňuje jazykového studia.

Abyste měli představu, jak to tam probíhá, tak se vám ve stručnosti pokusím popsat. V prvním týdnu se podrobujete testování. Aby věděli, do kterého "chlívku" patříte. Dva dny písemné testy, den volno (testy se musí zpracovat a zhruba zjistíte, kam vám zařadí) a pak si povídáte s rodilým mluvčím. Následující týden dostanete učebnice a vyzkoušíte si rozvrh. Teda ne vyzkoušíte jako oblečení, ale zjistíte, co po vás budou chtít a co se bude v hodinách dít. Dalších deset měsíců, následuje stereotyp.

Kromě toho, že teda budu chodit na jazykovku a kdesi cosi, tak se mi konečně podařilo sehnat dvě nové knížky. Ta první se jmenuje "Obchodník se smrtí" a druhá "Hafni! a jiné povídky". Na malou recenzi té druhé se můžete těšit nejspíš ke konci příštího týdne, protože, jak se znám čas si pravděpodobně dřív nenajdu.

Tak teď už dost povídání. Jaké jste měli vy první školní dny?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama