Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Jako dort pejska a kočičky

2. července 2011 v 17:51 | Charlie |  Na téma týdne...
Co vznikne, pokud smícháme všechny možné seriály dohromady? No přece ten nejlepší dort na světě.


"...To se do takového dortu dá všecko, co je k jídlu nejlepší, všecko, co nejraději jíš, a pak je ten dort nejlepší. Když tam dáš takových nejlepších jídel pět, tak je pětkrát dobrý, když jich tam dáš deset, tak je potom desetkrát dobrý. Ale my si jich tam dáme sto a budeme mít stokrát dobrý dort!" řekl pejsek a šli s kočičkou péct dort.

Podobné je to i se seriály. Ty, protože jsou na pokračování a každý dychtí po dalším a dalším dílu, jsou hlavní doménou většiny televizí. Stejně jako při každém snězeném kousku dort máte pár kilo navíc, tak při shlédnutí dalšího dílu vašeho oblíbeného seriálu máte blíže k nošení brýlí. I když ... stejného "efektu" mlžte dosáhnout i celodenním sezením u pc.

Neříkám, že jsou všechny seriály stejné, ale většina je si hodně podobných. Po představení hlavních postav a jejich životních situací následuje milostná zápletka nejhlavnějších hrdinů. Aby byl seriál prodloužen o pár epizod, tak se po pár měsících manželství náhle objeví nějaké zatajené dítě manžela z dřívějška, o kterém třeba ani vůbec nevěděl. Nebo dlouho připravovaný obchod se nakonec nekoná, jelikož by přece v tak napínavou chvíli seriál nemohl skončit. Tohle je typický scéna především pro české seriály.

Ale abych neříkala, jak jsou ty seriály špatné, přiznávám, že i já mám ten svůj oblínený. Je to seriál Vyprávěj na ČT1. Mám ho ráda, protože jako jedný ukazuje s humorem dobu komunistů, kterou jsem já nemohla zažít. Zejména hlášky babičky Bětky jsou nejlepší. Občas se sice kouknu i na Ordinaci, ale jen z nudy nebo když v televizi nic jiného není. Stejně jako Vyprávěj, jsem "blázen" do Dr. House. Myslím, že není třeba ho dále představovat, neboť se každému vybaví sarkastický humor šéfa diagnostického oddělení závislého na kapsích Vicodinu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jerry ;) Jerry ;) | Web | 3. července 2011 v 0:20 | Reagovat

To máš zase pravdu, není moc lidí, co nekouká na seriály. No, zrovna Dr. House a Výprávěj mě nijak neoslovily :D ale nevadí :D. Jinak souhlasím s tím obsahem těch seriálů, je to pořád "na jedno brdo". Právě proto se mi líbí seriál Odsouzené, protože ten vypráví o ženách, které jsou ve vězení a na nějaké zamilované zápletky nemají náladu, i když objeví se tam trochu taky :D
Ps.: asi změň barvu písma (z toho černého), čte se to špatně z modrého pozadí.

2 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 4. července 2011 v 20:49 | Reagovat

Už mám maturitu za sebou:D ale chci ty knihy dočíst, abych měla dobrý pocit sama ze sebe:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama