Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane. (S. Becket: Čekání na Godota)
Nespřátelím, nehlásnu a reklamy napsané jinde než TADY bez milosti mažu!!!
Odpovídám, pokud je kam a na co.

Charlie slaví

19. července 2011 v 9:50 | Charlie |  Psáno perem života
Letos by mohl jít můj blog, kdyby byl člověk, do školky.Pětka sice není kulaté číslo, ale je to dost na to, abych se pokusila o trochu rozjímání o mé blogerské minulosti. Narodil se jednoho krásného, slunečného dne, konkrétně 19. července, zrovna jsem kontrolovala komentáře na blogu, který jsme měli s holkama ze základky. Založili jsme ho díky panu řediteli, který nás v informatice učil, jak se zakládá blog, e-mail atd. Byl nový, s jedním článkem a ještě navíc o něm nikdo kromě nás ve třídě nevěděl, takže těch komentářů tam opravdu moc nebylo.

Tehdy mi bylo 13 a třídní horečkou byla skupina Tokio Hotel. Proto, když brácha viděl náš společný blog, jen tak nahodil, abych si založila svůj. S adresou jsem se, jak vidíte, moc nepárala. Téma bylo také jasný. Amaterský design, spoutu okopírovaných fotek a nevím čeho všeho možného. Pokud nějaké články, tak na víc jak 5 smysluplných vět se jsem nezmohla, většinou nic neříkající. Tehdy jsem našla jednu holku (nebo spíš ona našla mě - chtěla udělat design nebo animovanou ikonku). Možná tomu nebudete věřit, ale stále je v mých oblíbených autorech. Nedávno taktéž oslavila pětileté výročí.

Dny plynuly a já byla unesena vkládáním obrázků. Až jednoho dne jsem se musela rozhodnout. Blog nebo škola. Samozřejmě, že vyhrála škola a přijímačky. Blog šel na pár měsíců stranou. Jenže jsem to stejně nevydržela a jsem tu až dodnes. Během té doby mě už dávno opustila THmánie a já začala na blog psát střípky mého života. Styl psaní se s přibývajícími roky měnil. Psaní krátkých článků mě opustilo a stvořila jednu část povídky, kterou jsem nikdy nedopsala (a ani se k tomu nechystám - stydím se za ni). O Knihu se nejedná, za tu jsem naopak ráda.

Poslední rok většina z mých čtenářů zná, ale jen pro úplnost. Začala jsem sledovat Srdce blogu, zkusila se přijhlásit do Autorského klubu (můj názor na něj) a následně i Klubu snílků. Přijatá jsem sice byla do obou, ale dodnes jsem jen v Klubu snílků. Nejen tam, ale i za celou dobu blogování, jsem poznala skvělé lidi. S jednou z nich jsem si zkusila, jaké to je být v roli autora knihy.

Ačkoli jsem letos z matiky měla čtverku, statistika mě bavila. Takže kdybych se donutila, klidně vám tu vypočítala mediány, modusy, odchylky i variační rozptyl. Ale k teď mi to už stejně k jedničce nepomůže. Za celé pětileté období jsem zveřejnila přes 250 kvalitních článků (které zbyly po "čistce"). Když bych to vydělila počtem měsíců, kdy jsem něco psala (50), výjde mi průměrný počet článků za měsíc (5,06).

A mých 5 nejkomentovanějších článků?
Kupodivu je to se 68 komentáři soutěž o nejvíce napsaných komentářů, vydaný kolem Vánoc 2006
Druhým je článek, kde si můžete beztrestně napsat reklamu na váš blog. Ale prosím, nezneužívat
Další dva články se týkají možnosti mého shodnocení vašeho blogu a nebo objednání designu. Bohužel u obou článků jsem možnost psaní komentářů uzavřela. Když jsem měla moře času, nikdo nic nechtěl, ale když jsem ve škole nestíhala, tak naopak pořád kdosi cosi chtěl.
A pak je tu článek psaný na téma týdne Sex, což mě stále udivuje, že ho vidím, jako stále hodně čtený článek.

A 5 článků, na které jsem opravdu hodně hrdá?
Někdy se mi líbí názvy článků, jindy zase něco jiného. Seřadit je od toho, na který jsem hrdá nejvíc a na který nejmíň, nedokážu. Proto tenhle "výpis" taky tak berte.
Dopis: Bez tebe bych nebyla nic, psaný jako slohovka ve škole
Další článek na TT Sex: Jak to mám říct rodičům? a zároveň také slohovka do MF Dnes
Povídka na pokračování ve spolupráci s Bastett: Kniha
Také článek na TT Sen
A posledním článekem by byl o mém vtahu ke knihám

Závěrem bych chtěla zmínit adresu mého blogu na jiné webové službě (zvědavci, klikněte sem). Nejsem si jista, zda to nebyla jen chvilková absence zdravého uvažování, protože jak se znám, moc dlouho tam otravovat nebudu. Přece jen pět let je pět let. Důvodů, proč založit blog zrovna tam, jsem měla spoustu. Například mě tu vadily časté změny a některé zbytečné novinky. Mým přáním ale je, aby tohle mé "blogové dítě" dosáhlo alespoň dospělosti. Sakra, snad si neprotiřečím.

Doufám, že jsem vás neobrala o zbytečné minuty života, které vám už nikdo nevrátí. Ale číst to, jsem nikoho nenutila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fanta Light Fanta Light | Web | 19. července 2011 v 15:52 | Reagovat

BLAHOPŘEJI K NAROZENINÁM!!! Bude taky dort s pěti svíčkama? :-) Můžu se jen zeptat jakou třídu si právě zkončila?

2 Jerry ;) Jerry ;) | Web | 19. července 2011 v 22:26 | Reagovat

To je dobře, mě se ta písnička hrozně líbí :)
→ Páni :) už 5? Tak to gratuluji :). No, já myslel, že do školy se chodí trošku dřív, ale to sem teď napatří. Dělám trochu překvapeného, že už máš blog 5 let, ale kdo Tvůj blog zná a chodí sem často (jako třeba já :P), rychle pochopí, že tento blog vůbec není v začátcích. Myslím to tak, že už je vidět ta odlišnost od ostatních blogů, ta originalita se tu tak jako vyjímá. Pozor ale, není to žádné lichocení, i když i tak se to dá vzít, je to konstatování pravdy. Snad asi každého po tak dlouhé době blogování omrzí jen kopírovat obrázky apod. Mě zatím ne, ale to snad taky časem přejde. Jsem, doufám, aspoň na cestě :D Jak si psala články, na které jsi hrdá, určitě bych Ti tam dopsal tento. Ten mi vlezl do mozku i do srdce. (Ehm, tahle věta je DIVNÁ, ale jinak nevím, jak to vyjádřit)
Byly to minuty - ne zbytečné. Plné zajímavého čtení :-*.

3 Jerry ;) Jerry ;) | Web | 19. července 2011 v 22:28 | Reagovat

Klikl jsem na tlačítko "komentovat" a až teď mi došlo, že je to takový román. Tak promiň. A teď už si jdu číst ty články, na které si hrdá, protože ty mě nějak minuly...

4 Beleatrix Beleatrix | Web | 20. července 2011 v 9:45 | Reagovat

Pěkné.. :)

5 Miro Šmajda Bloger Miro Šmajda Bloger | Web | 21. července 2011 v 14:26 | Reagovat

Velká gratulace! ;-) Páni, to je teda úspěch. A taky výdrž, 5 let na blogu to už je co říct. My budeme "slavit" někdy v srpnu - teď vlastně ani přesně nevím jestli srpen nebo září - naše 1. narozeniny. Menší blogerskou krizi už máme za sebou a vůbec se neodvážím odhadnout, jak dlouho vydržíme. Nebo aspoň jeden z nás... A v našem případě to vlastně závisí i na tom, jak dlouho vydrží Miro... :-) Blogování by nám ale určitě už chybělo, protože jsme díky němu poznali spoustu fajn lidí.
Jinak díky za zpříjemnění dnešního hnusného deštivého dne a zbavení nudy - ráda jsem si přečetla tvoje starší články. Tu slzu jsem fakt zamáčkla ;-), ani se nechce věřit, že to není z reálu.. myslím ten dojemný dopis mamince :-)
Tak ještě jednou gratulujeme a přejeme ať tvůj blog oslaví minimálně ještě jednu "pětku"! :-)

6 Traktůůrek Traktůůrek | Web | 22. července 2011 v 12:22 | Reagovat

Páni. Pět let. To už je sáfryš nějaká doba. :-) To já si před pěti lety hrávala venku s míčem. Gratuluju. Když jsem četla druhý odstavec, tak jsem se musela smát. Ono to vypadá, že tímhle kopírovacím obdobím si snad prošel každý nyní autorský bloger. Kéž by to byla pravda, protože by to znamenalo, že tak za tři roky by se mohli nynější blogísařky proměnit v nco normálního.
Jinak díky za pochvalu. :)

Budu si od tebe muset něco přečíst. :) Velice se mi líbí jak píšeš.

A ještě dotaz. Ten zámek v záhlaví, není náhodou ve Vídni? Mám dojem, že ho odněkud znám.

7 Traktůůrek Traktůůrek | Web | 22. července 2011 v 13:23 | Reagovat

Jo. Přesně na těch trzích jsem byla. Jen jsem si nebyla jistá, jestli to je on, nebo ne. :)

8 Jerry Jerry | Web | 22. července 2011 v 19:50 | Reagovat

Ahoj :) Jo, máš pravdu, mnoho blogerek bude kopírovat až do áleluja, ale to je jejich věc ;)
No, to bys tu větu pak asi musela psát za každý článek, protože některé lidi (ani nevím, jak je nazvat) nenadchne žádný článek a napíšou Ti i tak, že to byla ztráta času, ale takový komentář bych smazal a reagoval na něj tím, že to už není můj problém. Každý svého čtení strůjce :D
Já jsem si myslel, že ty příběhy jsou smyšlené, ale pro jistotu jsem se zeptal, protože pak mi to trochu vrtalo hlavou :D. Možná bys to měla někam napsat, protože jak jsem si všiml, nebyl jsem první, koho to zajímalo :)

9 Jerry ;) Jerry ;) | Web | 24. července 2011 v 14:51 | Reagovat

Děkuju :) Francie je prostě fantastická :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama